DomGaz → Strona główna → Firma

DomGaz jest firmą prywatną, zajmującą się produkcją kotłów grzewczych na wszystkie rodzaje paliwa. W skład firmy wchodzą dwa zakłady produkcyjne: zakład macierzysty w Markach k. Warszawy i zakład córka w Szubinie k. Bydgoszczy. Tradycja budowy kotłów sięga roku 1981, kiedy to rozpoczęto budowę kotłów gazowych. W tamtym okresie ogrzewanie gazowe było „szczytem marzeń”, a jego koszt był niezwykle niski. Kotły gazowe dominowały w naszym asortymencie do roku 1995. W połowie lat dziewięćdziesiątych pojawił się olej opałowy jako alternatywa dla obszarów bez rozwiniętej sieci gazowej. Wtedy też nasza firma natychmiast wprowadziła do produkcji kotły olejowe w kilku odmianach, które nadal znajdują się w naszej ofercie produkcyjnej. Kotły na paliwa stałe zawsze znajdowały się w ofercie naszej firmy, ale począwszy od roku 2000 ich ogólna sprzedaż znacznie wzrosła. W tym okresie nastąpił silny wzrost cen paliw płynnych i co za tym idzie, odwrót użytkowników od tych paliw. Cały czas obserwuje się wzrastające zainteresowanie kotłami stałopalnymi. Podobną sytuację obserwujemy też w innych krajach, szczególnie w bogatej Europie Zachodniej, gdzie występuje silne zainteresowanie kotłami na drewno, pellets i węgiel.

Bardzo często w materiale wstępnym firmy opisują swoje dokonania w zakresie postępu techniki grzewczej. Często w tych fragmentach przedstawiane są wyimaginowane osiągnięcia lub kopie cudzych rozwiązań podawane jako swoje.

Oto nasze osiągnięcia w skrócie:
- jako pierwsza firma w Polsce wprowadziliśmy do techniki sanitarnej gazowy kocioł dwufunkcyjny
- jako jedyna firma produkująca kotły, produkujemy również palniki olejowe
- jako jedyna firma w Polsce produkujemy kotły olejowe
- jako jedyna firma kotłowa w Polsce produkujemy własne regulatory pogodowe do wszelkiego typu kotłów grzewczych
- jako jedyna firma w Polsce produkujemy jednocześnie kotły na wszystkie rodzaje paliwa tj. kotły gazowe, olejowe, węglowe, z podajnikami i na drewno.

Zasadniczym celem tego materiału jest pomoc użytkownikowi w doborze właściwego sprzętu. Bardzo często jesteście Państwo wprowadzani w błąd przez instalatora lub sprzedawcę. Tylko ok. 20 % ludzi zajmujących się tym obszarem techniki jest profesjonalistami, reszta jest zupełnie przypadkowa i działa na zasadzie mydlenia oczu inwestorowi oraz opowiadania bajek w rodzaju: „bo wie Pan, bo to jest najlepsze …....”. Swoją drogą, inwestor bardzo często nie zasługuje na lepszy poziom profesjonalizmu ze strony instalatora. Widujemy sytuacje, gdzie „przedsiębiorca” ze stadionu lub bogaty „rolnik” musi mieć „najlepsze” w swojej wsi i basta. Takiego klienta można poznać po tym, że opowiada znajomym, że ma taki kocioł, że nie wie jak się go obsługuje, albo że byle śrubka kosztuje 1000 zł, a sam przyjazd serwisu 850 zł. Dotyczy to szczególnie kotłów gazowych i olejowych, gdzie bajkopisarstwo ma szczególne pole do popisu. Tego typu klientów odsyłamy do konkurencji, resztę zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Jeżeli w materiale zawartym na tej stronie nie znajdziecie Państwo odpowiedzi na interesujące Was pytania, to zapraszamy do odwiedzenia nas w salonie w siedzibie firmy, gdzie profesjonalni sprzedawcy odpowiedzą na Wasze pytania i gdzie z bliska zapoznacie się Państwo z nasza ofertą.


Zakład produkcyjny DomGaz Szubin

DomGaz Szubin   DomGaz Szubin

Budynek biurowy i zakład produkcyjny DomGaz Marki

DomGaz Marki   DomGaz Marki

DomGaz - 05-270 Marki - ul. Leśna 45, tel +48 22 771-25-69, fax +48 22 781-27-78